TK NERIDÉ

Zimní oblastní přebory dorostu a starších žáků

20. 2. 2017

Leden a únor jsou tradičně obdobím, ve kterém se odehrávají oblastní tenisové přebory, z nichž ti úspěšní dle předem stanovených kritérií postupují na zimní Mistrovství České republiky (MČR).

 Poslední lednový víkend proběhly přebory kategorie starších žáků, které se konaly v SC Řevnice (chlapci) a v SC Bezděčín (dívky). Mezi chlapci nenašel přemožitele Adam Nápravník (TK Neridé) a automaticky si zajistil účast na MČR v Prostějově. Spolu s Markem Novákem (TK Neridé) ovládli i čtyřhru. Mezi dívkami do finále došla Nicole Paleček (TK Neridé), v něm však podlehla Julii Zýtové (Lokomotiva Beroun). Nicole po cestě do finále porazila další 2 hráčky TK Neridé (Dominiku Šalkovou a Emmu Slavíkovou). Obě finalistky postupují na MČR. Dominika Šalková pak vyhrála čtyřhru spolu s Viktorií Pávkovou (1. Vestecká sportovní o.s.).

V kategorii dorostu hostil oblastní přebory chlapců TK Milten Milovice a dívky své přebory odehrály  v Mělníku. Finále dorosteneckých přeborů skrečoval z důvodu nemoci Roman Poštolka (TK Neridé) Janu Semerákovi (TK Neridé), který se tak stal vítězem a oba společně účastníky MČR. Čtyřhru vyhráli po vyrovnaném finále Jiří Barnat (TK Neridé) s Lukášem Doubkem (F.H.TK Dobřichovice) nad dvojicí Lukáš Jiroušek a Jan Semerák (oba TK Neridé) až v supertiebreaku. Vítězkou přeborů dorostenek se stala Kristýna Bedrnová (TK Neridé), která si vítězstvím také zajistila postup na MČR. Spolu s Kristýnou Hlaváčovou (TK Neridé) vyhrála i čtyřhru. Ve finále porazily pár Kristýna Fantová (TK Neridé) /Lucie Králová (Sportklub Řevnice z.s.)  – stejně jako u dorostenců v supertiebreaku.