TK NERIDÉ

Minitenis

Minitenis je hra která je určena pro hráče 6 – 7 let. Hraje se přes malou tenisovou síť s měkkými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii.

Minitenis umožňuje dětem formou hry rozvíjet všechny herní dovednosti. Minitenis je při správném metodickém postupu a při postupném zdokonalování na malém dvorci pro mladé hráče nenáročný a zábavný.

V minitenise používáme speciální (měkké) míče, pomocí nichž si hráči osvojí celou škálu tenisových úderů, trénují se různé herní situace, dbá se na přesnost umístění míče, neprosazuje se technika. Hráči hrají soutěže o body prostřednictvím cvičných zápasů. Přítomnost trenéra při tréninku je důležitá v roli pozorovatele, nikoliv hrajícího trenéra.

Pro minitenis nejsou vhodné tenisové míče určené pro babytenis nebo závodní tenis pro jejich váhu a vyšší odskok. Z tohoto důvodu je hra s těmito míči pro děti velmi problematická. S jinými něž měkkými míči dochází k neúspěchům ve hře a tím by se podporovala nechuť dítěte o tuto pohybovou aktivitu.

Zápas v minitenise se hraje do deseti bodů. Ve hře o body hrají mezi sebou chlapci s dívkami dohromady.

 

Sestava 2022

Družstvo se v letošním roce krajské soutěže nezúčastní.