TK NERIDÉ

Babytenis

Babytenis je hra která je určena pro hráče 8 – 9 let. Hraje se přes tenisovou síť s odlehčenými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii.

Babytenis umožňuje dětem dále rozvíjet všechny herní dovednosti získané v minitenise. Přechod z minitenisu k babytenisu je při správném metodickém postupu a při postupném zvětšování dvorce pro mladé hráče nenáročný a trvá pouze několik týdnů.

V babytenise používáme speciální (měkké) míče, pomocí nichž si hráči osvojí nejenom správnou techniku tenisových úderů, ale trénují i různé herní situace, hrají soutěže o body a v neposlední řadě i cvičné zápasy. Přítomnost trenéra při tréninku je důležitá v roli pozorovatele, nikoliv hrajícího trenéra.

Pro babytenis nejsou vhodné tenisové míče určené pro závodní tenis z důvodu jejich váhy a vysokého odskoku. S těmito míči je hra pro děti velmi problematická. Při hře končí většina bodů tím, že míč jednoho hráče přeskočí, popřípadě že jeden z hráčů zahraje „nechytatelně rychlý úder“, bez jakéhokoli taktického záměru, kamkoli do soupeřovy poloviny.

Zápas v babytenise se hraje na jeden set do 6ti gamů, za stavu 6 : 6 se hraje tie-break.. Můžeme se setkat i s jinými hracími systémy např. do 4 gamů, nebo super tie-break….Většinou záleží na trenérovi, pořadateli… jak nastaví pravidla. Ve hře o body hrají zápasy mezi sebou chlapci s dívkami dohromady.

 

Sestava 2022

  1. Chudomelová Nicol
  2. Hašková Jana
  3. Wasserburger Sofie
  4. Čech František
  5. Naxera Lukáš
  6. Říhová Beáta
  7. Wasserburger Anna

Termíny a průběžné výsledky utkání