TK NERIDÉ

Soutěže družstev ČTS

TK Neridé disponuje družstvy všech věkových kategorií –  od minitenisu až po první ligu. Přehled všech utkání našich družstev včetně výsledků v roce 2021 naleznete níže:

Dospělí
TK Neridé 1.liga

Od roku 1997, kdy jsme se díky fúzi s Prostějovským „béčkem“ dostali do Extraligy, jsme tuto soutěž hráli až do roku 2013. Dvakrát se nám jí podařilo i vyhrát v letech 2005 a 2006 a do roku 2018 jsme byli jediným týmem, který z trůnu dokázal sesadit TK Prostějov. Po sporu s AETK v roce 2013, kdy si AETK přizpůsobila již tak „děravá“ extraligová pravidla dle momentální politické potřeby a neumožnila nám hrát v plné síle, jsme z extraligy dobrovolně odstoupili. Od té doby hrajeme 1. ligu, dáváme šanci hrát našim mladším hráčům a vždy hrajeme o nejvyšší příčky. V roce 2016 se nám 1. ligu podařilo vyhrát.

 

 

 

 

 

 

 

Dorost
O pohár Prezidenta ČTS

Od vzniku TK Neridé naše dorostenecké družstvo až na loňskou výjimku vždy vyhrálo středočeský přebor a velmi úspěšně bojovalo i na mistrovstvích republiky. I tam jsme se téměř vždy probojovali do čtvrtfinále. Největšího úspěchu dosáhlo v roce 2010, kdy jsme získali stříbrné medaile po nervydrásajícím semifinále proti I.ČLTK Praha. Tehdy se o úspěch zasloužili hráči Libor Salaba, Marko Kričkovič, Filip Strnad, Jan Brenk, Filip Brtnický, Daniel Gallivoda, Filip Šebesta, Marek Gengel, Jiří Stibůrek a hráčky Denisa Allertová, Veronika Závodská, Michaela Maříková, Andrea Vosecká, Andrea Ansorge.

 

 

 

 

 

 

 

Starší žactvo
O pohár prezidenta ČTS

Od začátku působení našeho klubu v tenise se nám v této kategorii podařilo vždy zvítězit ve středočeském přeboru a tím si zajistit účast na mistrovství republiky v každém roce. Tam dokonce vždy kromě roku 2019, kdy nám chyběli 3 nejlepší hráči kvůli zranění, jsme se probojovali do čtvrtfinále a v letech 2007, 2008 a 2009 jsme vybojovali bronzové medaile.

 

 

 

 

 

 

 

Mladší žactvo
O pohár Prezidenta ČTS

V této juniorské kategorii se nám daří dlouhodobě nejlépe. Ještě se ani jednou nestalo od doby vzniku klubu, že by naše družstvo nevyhrálo středočeský přebor, díky čemuž jsme vždy postoupili na mistrovství republiky. I na nich se nám vždy podařilo postoupit mezi nejlepších osm a dokonce i přivézt několik medailí. V roce 2005 to byla stříbrná pozice a v letech 2006 a 2011 bronzová umístění.

 

 

 

 

 

 

 

 

Babytenis
Memoriál Z. Kocmana

Tato přípravná kategorie, kde se ještě nevedou žebříčky, je pro nás velmi úspěšná. Naše družstvo často bojuje na Mistrovství ČR o medaile a v roce 2008 se dokonce stalo přeborníkem ČR. Další dvě stříbrné, jedna bronzová a osm čtvrtfinálových účastí je známka vysoké kvality našich hráčů. I v kategorii jednotlivců, kde se Mistrovství ČR hraje teprve krátce, již mají naši hráči také několik medailí dokonce i jednu zlatou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Minitenis
Memoriál Z. Kocmana       

Kategorie pro nejmenší hráče je spíše seznamování s tenisem formou „zábavného kroužku“, kde se hrají pouze zápasy v krajích. V této kategorii děti i rodiče teprve zjišťují, co tenis obnáší a zda se tenisu budou naplno věnovat. I proto je v této kategorii někdy velmi obtížné sestavit družstvo pro krajskou soutěž. Nicméně i v letech, kdy není dostatečný počet hráčů pro sestavení družstva se snažíme nejmenším ukázat cestu k našemu sportu.