TK NERIDÉ

Vojtěch Burian vyhrál LODM v kategorii starších žáků

29. 6. 2017

Hlavními osobnostmi olympijského turnaje se stali vítězové dvouhry starších žáků Vojtěch Burian (Středočeský kraj) a Kateřina Mandelíková (Jihomoravský kraj). Burian ve finále porazil Matouše Otypku (Moravskoslezský kraj) 7:6 a 6:4. Mandelíková neztratila v průběhu celého turnaje ani set a v duelu o zlato porazila Denise Hrdinkovou (Jihomoravský kraj) 6:1, 6:3. Dvouhry v mladších žácích vyhráli zástupci Olomouckého kraje Jakub Menšík a Kristýna Tomajková.

„Turnaj byl svou kvalitou na úrovni mistrovství republiky a měl v rámci možností nejsilnější hráčské obsazení ve svých kategoriích. Řekl bych, že byl i lepší než některé áčkové turnaje,“ zhodnotil čtyřdenní tenisové boje ředitel turnaje Petr Šafránek, který viděl velký přínos i v tom, že každá výprava měla i odborné trenérské vedení.

„Hráči se mnohem lépe chovali a hráli férově. Trenéři seděli přímo na kurtech, což byla po dohodě s vedením výjimka na této olympiádě. Rozhodnutí bylo přínosné,“ dodal Šafránek.

Největším překvapením turnaje byla ve čtvrtfinále starších žáků prohra nasazené jedničky Adama Jurajdy s Vojtěchem Veigertem. „Nebylo to proto, že by Jurajda hrál špatně. Veigert se ale vypnul k mimořádnému výkonu. Nečekaných výsledků bylo více, ale to k tenisu patří,“ řekl ředitel turnaje Šafránek.