TK NERIDÉ

Úspěch Moniky Jirouškové na Wilson Cupu

21. 11. 2021

Tradiční květnový turnaj Wilson Cup U14 byl letos opět přeložen na září. Termín na přelomu srpna a září omezil počet hráčů a obě kvalifikace byly nakonec zrušeny. Počasí k nám bylo milostivé. První dny to sice vypadalo, že bude hodně deštivo, nakonec se ale vše odehrálo a v závěrečných dnech bylo již příjemně teplo. Vše tedy nahrávalo i vysoké úrovní zápasů.

Dívčí dvouhra přinesla úspěch naší hráčce Monice Jirouškové, která si jako nenasazená došla pro celkové vítězství. Pouze jeden zápas z pěti byl jednoznačný, v ostatních Monika využila svou úžasnou kondici. Koncovky zápasů vždy odehrála se stejným pohybem a rychlostí jako na začátku. Všechny zápasy také odehrála „psychicky na výši“. V tomto ohledu je obdivuhodná. Monika oproti loňsku zlepšila první podání a znatelně přitvrdila údery, včetně často hraného bekhendu po čáře. Finálové utkání proti Tereze Krejčové bylo nejdříve poznamenáno mírnou nervozitou, ale celkově bylo velmi kvalitní.

V chlapeckých dvouhrách převažovaly jednoznačná utkání. Překvapivé bylo vyřazení nejvýše nasazených. Celkový vítěz Kločurek zahájil turnaj zajímavým výsledkem proti Fröhlichovi, finále proti Petrofskému pak bylo velmi vyrovnané, oproti tomu, jak vypadá výsledek. Čtyřhra dívek i chlapců přinesla zápasy různé úrovně. Vítězství Fajmonové a Bervid se očekávalo, Kločurek s Poklembou možná překvapili. Kločurek tak získal double. I přes covidová opatření je rakovnický areál výborným místem pro mezinárodní turnaje. Doufejme, že v budoucnu znovu budou přijíždět hráči ze všech koutů světa a kvalifikace budou znovu plné! Na závěr trocha historie a motivace. V roce 2010 vyhrál v Rakovníku Daniil Medvedev, v roce 2016 se z titulu radovala Emma Raducanu (vítězové letošního US Open).

.

page1image42488304 page1image61576832 page1image42499840