TK NERIDÉ

Tým TK Neridé vyhrál svou skupinu 1. ligy

21. 11. 2021

Začátek září patří v našem klubu již tradičně pořádání jedné ze skupin 1. ligy dospělých, nejvyšší soutěže družstev pořádanou Českým tenisovým svazem. V posledních létech dáváme přednost našim odchovancům a mladým tenistům, před zahraničními posilami. Bohužel vzhledem k omluvenkám na poslední chvíli jsme museli letos sáhnout po dvou cizincích.

V týmu se tak ukázala stálice českého tenisu, nestárnoucí Jarda Pospíšil, Sebastian Prechtel, Dominic Weidinger, Anastasia Detiuc, Denisa Pospíšilová, Adéla Jarošová, Adam Januška a Vojtěch Mareš pod vedením kapitána Tomáše Jandy.

Los nám přisoudil tradiční soupeře, které z minulých roků dobře známe – SK Oázu Praha, SK Hamr a TK Start Praha – Topolka. První hrací den jsme nastoupili proti Oáze a čekalo nás těžké utkání. O tři body se postarali Pospíšil, Prechtel a Pospíšilová, takže před dvouhrami bylo vyrovnáno 3:3. Naštěstí se ukázala síla našich deblů, vyhráli jsme všechny tři, takže konečné skóre bylo 6:3.

Druhým soupeřem byl SK Hamr a vítězství se znovu nerodilo hladce, když po čytřech utkáních byl stav 2:2. k výhrám Pospíšila a Prechtela ale přidali body také Mareš a Weidinger a do čtyřher se šlo za stavu 4:2. Obě mužské jsme vyhráli, a tak za rozhodnutého stavu již ženy nenastupovaly.

Poslední den nás čekal Start Praha, který také oba předchozí soupeře porazil, a tak jsme se utkali v přímém boji o vítězství ve skupině a tím postup do semifinále. Na jedničce prohrál Pospíšil s mladým Siniakovem, Prechtel a Detiuc vyhráli, Jarošová nestačila na Kněžkovou a Januška porazil Jiřičku. Čekalo se, jak dopadne poslední utkání mezi Marešem a Bíškem. Vojta prohrál první set v tiebreku 6:7, druhý v tiebreaku vyhrál a ve třetím se znovu rozhodovalo až ve zkrácené hře. V koncovce Vojta potvrdil, že si vítězství zaslouží, Bíškovi nepovolil uhrát ani bod. Tím jsme vedli 4:2, což bylo před debly dobré znamení. Také proto, že Start do té doby vyhrál všechny čtyři mužské debly. Naše ženy byly ve své čtyřhře suverénní a po zisku pátého bodu se kapitáni dohodli a utkání skončilo 5:2.

Ve čtvrtek nás tedy čekala cesta do Liberce na semifinále proti domácím, kteří byli velkými favority. O první bod se postaral Pospíšil, pak ale ve dvou setech prohráli Prechtel s Rečkem, Detiuc s Viďmanovou, Pospíšilová s Petruželovou a Mareš s Fraňkem. Zbylá utkání již byla poznamenána skrečemi, konečný výsledek byl tedy 2:5.

Cílem pro letošní ligu byl postup ze skupiny, a to se nám podařilo. Proto naše účinkování hodnotíme kladně. Jsme rádi, že jsme mohli dát šanci našim odchovancům a mnoha mladým tenistům.