TK NERIDÉ

Starší žáci byli úspěšní na republice družstev

21. 11. 2021

Díky naší dominanci ve středních Čechách jsme tradičním účastníkem republikových šampionátů družstev ve všech věkových kategoriích. Nejinak tomu bylo také na letošní republice staršího žactva, na kterém nás reprezentovali Max Hanke, Sebastian Blaška, Sarah Melany Fajmonová, Kateřina Melicharová, Jakub Černovický, Jonáš Kollert, Monika Jiroušková, Filip Dráb, Jan Růžička, Kateřina Melicharová, Nicholas Kalle.
V prvním kole byl naším soupeřem DTJ Hradec Králové, který jsme po výhrách Blašky, Fajmonové, Melicharové, Kollerta a deblových dvojic Fajmonová-Melicharová a Hanke Kollert porazili 6:3. Tím jsme splnili úkol a dostali se mezi nejlepších osm týmů u nás.
Ve čtvrtfinále jsme bohužel nestačili na TK Precheza Přerov 2:7. O dva body se ve dvouhrách postaraly naše dívky Fajmonová a Jiroušková.
V zápasech o umístění jsme nejprve prohráli ve velmi vyrovnaném utkání s Hamrem 4:5. Ve dvouhrách zvítězili Dráb a Fajmonová, ve čtyřhrách pak v supertiebreacích Melicharová s Jirouškovou a Dráb s Hankem. I přes bojovné výkony a těsné výsledky to na vítězství nestačilo a čekal nás zápas o 7. místo proti Liberci. Rozhodnuto bylo bohužel již po dvouhrách, když jediný čestný bod vyhrála Monika Jiroušková. O snížení na konečných 2:7 se postaraly dívky Jiroušková s Melicharovou ve čtyřhře.