TK NERIDÉ

Skvělý start hráčů TK Neridé do nové sezóny

12. 7. 2020

Jsme velmi rádi, že se tenis pomalu vrací do starých kolejí. Rozběhly se české turnaje, přebory a jediné, co zbývá, je start mezinárodních akcí. Na ty si ale budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

O posledním květnovém víkendu byly rozehrány krajské přebory mladšího žactva a dorostu. Jsme moc rádi, že se epidemiologická situace vyvíjí tak dobře, že mohly být odehrány bez větších organizačních změn. Našim hráčům se totiž opravdu velmi dařilo. Přeborníky se stali mladší žákyně Monika Jiroušková a dorostenec Jan Pučálka. Další pak přidali bronzové medaile.

Mezi mladšími žáky byli nejúspěšnější Jakub Černovický a Jonáš Kollert. Jakub se po výhrách nad Jandou a Šárou ve dvou setech probojoval do čtvrtfinále, ve kterém nestačil na prvního nasazeného Krejčího. Jonáš Kollert přehrál v prvním kole Skřivánka a ve druhém stejně hladce Tučka. Ve čtvrtfinále ho čekal druhý nasazený Antonín Boháč. I s ním si Jonáš poradil a po výsledku 6:4 a 6:3 postoupil do semifinále. V něm už ale prohrál se Lvovským. Semifinálová účast a výhra nad Boháčem jsou pro Jonáše skvělé výsledky. Čtyřhry se na přeboru mladších žáků nehrály.

Mezi mladšími žákyněmi dominovala Monika Jiroušková. Na dvorcích v Příbrami byla první nasazenou a patřila jednoznačně k největším favoritkám. Své postavení potvrdila tím, že v zápasech s Bínovou, Válkovou, Jelínkovou a Boučkovou ztratila dohromady jen tři hry. Nejtěžší utkání bylo ve finále proti Slavíkové z Vlašimi. Ta Monice dokázala v prvním setu konkurovat a uhrát čtyři hry. Ve druhém ale už Monika nedala své soupeřce příležitost a vyhrála hladce 6:1. Za zmínku stojí také semifinálová účast Karolíny Boučkové.

Na přeboru dorostenek v Mladé Boleslavi se velmi dařilo stále ještě třináctileté Natálii Šalkové. Svých někdy až o pět let starších soupeřek se nezalekla a po skvělých výkonech se probojovala do semifinále a získala tak bronzovou medaili. V prvním kole porazila Zvěřinovou hladce 6:0, 6:1, ve druhém první nasazenou Kubíkovou 6:3, 7:5 a ve čtvrtfinále po velkém dramatu Drukerovou a 13:11 v rozhodujícím supertiebreaku. V semifinále bohužel po podobném průběhu nestačila na Michálkovou. Té podlehla 6:10 v rozhodujícím setu.

Dorostenci se sešli v našem spřáteleném klubu v Českém Brodě a vzhledem k postavení našich hráčů jsme věřili v úspěšný přebor, a to se potvrdilo. Jan Příhoda se po hladkých výhrách nad Rosickým, Tauberem a Padevětem probojoval do semifinále a Jan Pučálka potvrdil roli prvního nasazeného a nenašel žádného přemožitele. První tři zápasy proti Vlčkovi, Novotnému a Haugemu vyhrál hladce, v semifinále porazil 6:3 a 7:6 Krischkeho, ve finále Jindáčka a stal se tak přeborníkem kraje.

Všem úspěšným gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho klubu!