TK NERIDÉ

Prosinec ve znamení úspěchů

19. 1. 2023

Prosincový program byl ve znamení zahájení halové sezóny ve všech mládežnických kategoriích. Také TK Neridé se připojil do kalendáře turnajem dorostenek nejvyšší kategorie A, na kterém jsme měli dvojí zastoupení. Natálie Šalková měla těžký los, hned v úvodním duelu nestačila na třetí nasazenou Terezu Krejčovou. Monika Jiroušková si v prvním kole vyšlápla na osmou nasazenou Brožovou, kterou přehrála 6:1, 6:2. Ve druhém bohužel prohrála s Eliškou Tiháčkovou o několik balonů 7:10 v závěrečném supertiebreaku. Tiháčková se poté dostala hladce až do finále. Je to velká škoda, Monika nebyla od úspěchu daleko. Samotné finále pak vyhrála nejvýše nasazená Amy Suchá 2:6, 6:3 a 11:9. Titul ze čtyřhry si z naší haly odvezly Slaměníková se Svobodovou po finálové výhře nad Vachkovou s Donald.

Prvním prosincovým turnajem našich tenistek bylo ale béčko hrané v pražské Oaze. Znovu se na něm předvedly Monika a Natálie. Natálka jako šestá nasazené postupovala pavoukem velmi hladce, porazila postupně Trinerovou, Heřmanovou, a Červenkovou, čímž postoupila do semifinále. Podobně se dařilo také Monice. Ta s přehledem zvítězila nad Kudrnáčovou a Hostákovou a poté ve třech setech také nad Oktiabrevou. V semifinále je los svedl proti sobě. Utkání bylo velmi vyrovnané, první set vyhrála Monika 6:4, druhý Natálka 6:3 a rozhodovalo se tak až v supertiebreaku. V něm měla Monika mečboly, které ale neproměnila a postup do finále tak slavila Natálie. Ta dobrý výkon potvrdila i v něm a vyšlápla si na nejvýše nasazenou Vachkovou, která na ní uhrála jen tři hry v každé sadě. Naše dívky si společně zahrály také čtyřhru a vybojovaly stříbrné medaile. Gratulujeme!

Týden po domácím áčku se Monika Jiroušková vydala na „béčko“ do Mostu. Tam plnila roli druhé nasazené, ale žádné lehké duely jí nečekaly. V prvním jí sice vzdala Beková, ve druhém s Jarolímkovou vyhrála až 13:11 v supertiebreaku, a také v semifinále s Donald rozhodoval až zkrácený třetí set. Tentokrát ho vyhrála 10:4. Ve finále se pak utkala s nejvýše postavenou Oliveriusovou z Liberce. A znovu rozhodoval třetí set, a i tentokrát vítězně pro Moniku. Především finálová výhra je velmi slušný počin.

Abychom se nevěnovali jen dívčí části, úspěšný byl také Tomáš Jiroušek. Ten na Vánoce přiletěl do Čech z USA, kde studuje a reprezentuje svou univerzitu. Ve volném týdnu odjel do Valašského Meziříčí, kde se pořádal turnaj B dospělých. Po skvělých výkonech, kdy žádnému ze svých pěti soupeřů nedal sebemenší šanci, slavil zisk titulu. Ve finále porazil Ondřeje Válka 6:4 a 6:2.

Všem našim hráčům gratulujeme a přejeme mnohou úspěchů v roce 2023!