TK NERIDÉ

Přebory dorostu – dva postupy na MČR

18. 3. 2023

V polovině února se odehrály přebory středočeského kraje dorostu a naši hráči a hráčky se neztratili. Mezi chlapci se do semifinále dostal Patrik Ulrich a jen o kousek mu utekl postup na republikový šampionát. Mezi dívkami neměly naše hráčky konkurenci. Monika Jiroušková slavila titul, ve finále porazila Natálii Šalkovou. Obě dvě tenistky se představí na březnovém MČR.

Patrik Ulrich startoval jako sedmý nasazený, ale ani jeden zápas neměl jednoduchý. V úvodním kole vyřadil Stibůrka 6:3, 6:4, ve druhém Picka až v supertiebreaku třetího setu. Ve čtvrtfinále si vyšlápl na druhého nasazeného Rosického, který figuruje o téměř padesát míst výše. První sadu pro sebe získal v poměru 7:5, ve druhé nestačil a prohrál 0:6, ale závěrečný supertiebreak byl znovu Patrikovou kořistí. V semifinále a zápase o postup na republiku nestačil na Bureše. Patrik přidal ještě druhý bronz ze čtyřhry.

Mezi dívkami podle žebříčku naše hráčky patřily ke hlavním favoritkám, proto jsme věřili, že se alespoň jedna probojuje na republikový šampionát. To se nakonec podařilo dvojnásobně, když finále patřilo Šalkové a Jirouškové. Šalková jako čtvrtá nasazená postupovala vcelku hladce, ve dvou sadách porazila Polákovou, Hartigovou i nejvýše nasazenou Drukerovou. Možná ještě lépe si vedla Jiroušková, ta nedala šanci Klemšové ani Koubové a v semifinále si ve dvou setech poradila také se druhou nasazenou Slavíkovou. Finále pak bylo urputným bojem, první set vyhrála Jiroušková hladce 6:1, druhý Šalková 6:4 a rozhodoval až supertiebreak. Ten se dostal až do stavu 9:9, poté dva body získala Jiroušková. Obě naše tenistky, které spolu vyhrály také soutěž ve čtyřhře, nás budou reprezentovat na březnové republice.