TK NERIDÉ

Slovo prezidenta

Vážení sportovní přátelé,

vítejte na našich stránkách a dovolte mi, abych stručně představil náš klub a jeho aktivity.

Tenisový klub Neridé byl založen v roce 1995 po odchodu nejlepších hráčů a transferu soutěže z klubu Sokol Nučice. Stal se extraligovým klubem v roce 1997 po fúzi s klubem TK Prostějov „B“. Během relativně krátké doby své existence klub získal stabilní pozici na české tenisové scéně. Jeho týmy všech věkových kategorií patří k nejlepším v České republice. Klub klade důraz na výcvik mladých hráčů, a vytváří velmi dobré podmínky pro jejich pokrok. Všechny týmy TK Neridé hrají v nejvyšších soutěžích v České republice. Mezi členy klubu patří, mimo jiné i takové hvězdy jako Denisa Allertová či Lukasz Kubot. Klubem prošlo a stále v něm působí velké množství mládežnických reprezentantů ČR.

TK Neridé pořádá řadu národních a mezinárodních turnajů pro mládež. Nejznámější z nich jsou: Wilson Cup, mezinárodní turnaj žáků do 12 i do 14 let, dále Moser Junior Open, mezinárodní turnaj ITF pro juniory do 18 let věku. Tyto turnaje poskytují příležitost pro mladé hráče, aby sbírali body do světových či evropských žebříčků. Je ctí klubu, že tradice turnajů stále pokračuje, což je jistě dobré pro český tenis.

Vážení sportovní přátelé, jsem hluboce přesvědčen, že webové stránky našeho klubu budou sloužit k informování nejen členů našeho klubu, ale také přátel, příznivců, a fanoušků tenisu, kteří u nás najdou to, co potřebují.

Jaroslav Kalát, prezident klubu