TK NERIDÉ

Neridé Cup U12 v režii českých hráčů

21. 11. 2021

Poslední mezinárodní turnaj pořádaný naším klubem se konal opět v Rakovníku a znovu bez větších problémů. Déšť nás trošku pozlobil jen v kvalifikaci, poté už nám přálo krásné podzimní a slunečné počasí. Bezvadné fungování areálu Cafex vždy přispívá ke zdárnému průběhu všech zápasových dní

V prvních kolech byly znatelné rozdíly v úrovni hráčům v pozdějších kolech se rozdíly smazávaly. Dvouhra chlapců byla pod taktovkou Jakuba Kusého. Ten svou kvalitu dokazoval nejen výsledky, ale také předvedenou hrou, když své soupeře převyšoval o třídu. Finále dívek bylo velmi vyrovnané, Sára Oliveiriusová a Klára Ječmínková předvedly širokou škálu úderů. Sára vyhrála především díky své taktické trpělivosti. Její sebevědomí dokazuje i odpověď na otázku, jak to dělá: „Asi to umím.“ Skvěle se na turnaji předvedla naše Sophie Dvořáková. Ta startovala na volnou kartu a v prvním kole si vyšlápla na druhou nasazenou Zajíčkovou. Poté vyřadila také Dřevojanovou a prohrála až ve čtvrtfinále s Ječmínkovou. V napínavém finále čtyřhry dívek pak zvítězila po boku Ječmínkové a vybojovala tak skvělý titul!

Obě finálové dvojice ale musí litovat množství neproměněných nahraných volejů. Čtyřhra chlapců přinesla již od druhého kola množství třísetových zápasů. Kreysa s Kusým pak finále zvládli bez problémů. Většina hráčů ale musí zapracovat na kvalitě volejů a na podání. Chování hráčů a jejich doprovodu bylo až na výjimky dobré.