TK NERIDÉ

Neride Cup U12 a Wilson Cup U14 v naší režii

30. 6. 2023

Neride Cup, první turnaj v historii bez kropení dvorců a Wilson Cup, první turnaj bez jediné kapky deště a bez jediného zásahu vrchní rozhodčí na dvorci. To je stručný popis obou turnajů, protože počasí a chování hráčů jsou důležité faktory pro organizátory turnajů pořádaných venku.

Během Neride Cupu se denní rozvrhy zápasů plnily obtížně, ale turnaj dospěl do zdárného konce. Zúčastnili se hráči ze dvaceti států, včetně početných týmů z Portugalska a Finska. Naše hráčky Datlová, Polnická a Suchánková se zúčastnily svého prvního mezinárodního turnaje a je to pro ně velká zkušenost. Ze zápasů zaujalo především semifinále Jelínková – Mottlová svojí agresivitou a taktickým myšlením. Chlapeckou dvouhru vyhrál Němec Herrera Sanchez, hrající forehand oběma rukama, pravou i levou z obou stran. V dívčím finále zvítězila Slovenka Masaryková nad domácí Mottlovou. Čtyřhry byly jako obvykle českou záležitostí. Páry Kačín, Zapský a Halfarová s Krejčíkovou vyhrály v napínavých soubojích.

Wilson Cup začal až termínem hlavní soutěže, které byly plné od prvního kola. Účastnilo se osmnáct států z některých přijely početné skupiny. Počasí organizátorům znovu přálo. V prvních kolech byly někdy velké rozdíly ve výkonnosti. U čtrnáctiletých hráčů a hráček už často o výsledku rozhoduje kvalitnější podání. Hráčka TK Neridé Sofie Dvořáková se probojovala do finále čtyřhry spolu s Vendulou Mojžíšovou, kde podlehly Lotyškám Berzinové a Lescinské. Chlapecká čtyřhra byla záležitostí finských reprezentantů, kteří si tak vynahradili zklamání ze dvouher. Účast českých hráčů Pavla Dufka, Laury Chlumské nebo Thomase Eversfielda v závěrečných bojích určitě souvisí i s jejich příkladným chováním na dvorci i mimo něj. Pavel Dufek si ve finále poradil s výborným Polákem Tejerinou a Laura Chlumská až ve finále nestačila na Lotyšku Berzinovou.

K výbornému ale náročnému průběhu obou turnajů přispěly kvalitní dvorce a výborná kuchyně areálu Cafex. Je třeba také připomenout i kvalitní práci obou vrchních rozhodčích a cen pro vítěze od firmy Amer Sports. O oblibě obou turnajů svědčí reakce trenérů a rodičů nejen z ciziny, ale i z české strany, což nebývalo zvykem. Dokonce přišla poděkování emailem.

Ing. Jaromír Čermák, ředitel turnajů