TK NERIDÉ

Náš klub bude mít tři reprezentanty na republice mladšího žactva!

21. 2. 2023

Na halových oblastních přeborech se hraje nejen o titul oblastního přeborníka, ale také o postupová místa na republikové šampionáty. Naši mladší žáci se předvedli ve výborném světle, na mistrovství republiky se podívají hned tři: Patrik Poddaný, Tina Datlová a Sofie Polnická.

Mladší žáci se sešli v Houštce a čekaly je náročné bitvy o jediné postupové místo. Náš Patrik Poddaný, nasazený jako číslo tři, měl šanci na úspěch, ale startovní pole bylo obrovsky vyrovnané. Vždyť prvních osm nasazených se vešlo na celostátním žebříčku mezi 65. a 91. místo. Patrik v prvním utkání s Říhou neztratil ani jednu hru, ve druhém proti Sirovému pouhé dvě. Ve čtvrtfinále přehrál Trojana 6:1 a 6:3 a velká bitva ho čekala až v semifinále s Kolesárem. Po ztrátě prvního setu 3:6 vybojoval druhý poměrem 6:4 a rozhodoval supertiebreak. V něm Patrik dominoval a vyhrál ho 10:5. Ve finále se s Havlíkem přetahoval o první set, který pro sebe zlomil v koncovce. Ve druhém už soupeř nestačil, Patrik mu nadělil kanára a mohl se radovat ze zisku titulu přeborníka kraje, a především postupu na mistrovství republiky! Skvělou formu potvrdil také ve čtyřhře, kterou s Tobiášem Martinovským z Úval vyhráli.

Dívky svůj přebor odehrály v Modleticích a utkaly se o čtyři postupová místa. Stačilo tedy postoupit do semifinále, ale v turnaji, který měl vysokou kvalitu. TK Neridé měl ve hře tři naděje, které mohly zasáhnout do bojů v závěrečných kolech. Nikol Suchánkové nepřál los, když jí už do čtvrtfinále přisoudil nejvýše nasazenou a pozdější vítězku Farajpourovou. Od postupu na MČR jí tak dělila jedna výhra. Tina Datlová porazila postupně Šimkovou a Hadrabovou, čímž si zajistila semifinále a kýžené místo na republice. V semifinále nestačila na Nikodýmovou. Sofie Polnická startovala jako nenasazená, ale po výhře v předkole nad Šindelovou si poradila s osmou Ulich a ve čtvrtfinále také třetí Slavíkovou. Na jejím postupu na republiku semifinálová prohra s Farajpourovou už nic nezměnila.

Tina s Nikol pak potvrdily skvělou formu, když získaly stříbro ze čtyřhry.

Děkujeme všem našim reprezentantům a trojici Poddaný, Datlová a Polnická přejeme mnoho úspěchů na únorovém mistrovství republiky!