TK NERIDÉ

Monika Jiroušková sbírá cenná vítězství

21. 11. 2021

Monice sportovně vyšla první polovina prázdnin, když sbírala jedno vítězství za druhým. Ještě v červnu se probojovala do finále krajského přeboru starších žákyň, v prvním týdnu prázdnin pak vyhrála turnaj kategorie B v Hrádku nad Nisou a o týden později turnaj stejné kategorie v Písku a v dalším týdnu postoupila do semifinále turnaje TE U14 v Jablonci.

V Hrádku postupovala pavoukem velmi hladce a v průběhu turnaje neztratila ani set. Vyřadila postupně Smetanovou, Čermákovou, Christoffels (se kterou odehrála nejvyrovnanější utkání s výsledkem 6:2, 7:5), v semifinále Blažkovou a v zápase o titul Ester Těhníkovou. V Písku se jí dařilo velmi podobně, jen ve čtvrtfinále musela svést obrovskou bitvu se Švíglerovou, kterou porazila až 7:5 v rozhodující sadě. Ostatní zápasy v prvním a druhém kole a v semifinále byly hladké a rozdílem třídy. Ve finále si Monika poradila také s první nasazenou Soukupovou. Ve vyrovnaném zápase lépe zvládla koncovky obou setů a vyhrála 7:5 a 6:4.

V Jablonci na mezinárodním turnaji Tennis Europe U14 startovala jako nenasazená. V prvním kole přehrála Polku Koutovou 6:1, 6:0, ve druhém Blažkovou, které povolila uhrát jen dvě hry. Ve čtvrtfinále porazila Ondráškovou, ta dokázala na Moniku uhrát gamy tři. Monika skončila až v semifinále na raketě Polky Wawrzkiewiczové.

V Jablonci se dařilo také Sarah Fajmonové. Ta se, stejně jako Monika probojovala až do semifinále. Jako první nasazená prohrála v prvních dvou kolech jen dvě hry, ve čtvrtfinále porazila Polku Kostkovou 5:7, 6:3 a 6:1. Sarah prohrála až v semifinále s Julií Paštikovou 6:3, 2:6 a 3:6.