TK NERIDÉ

Jiroušková a Suchánková středočeskými přebornicemi

30. 6. 2023

V polovině května byla odehrána první část přeborů mládeže – mladší žactvo a dorost. V obou kategoriích mezi dívkami jsme měli velké favoritky na titul, jinde jsme spíše doufali ve větší úspěch. Bohužel jeden z adeptů na titul, Patrik Poddaný v mladších žácích o přebor kvůli nemoci přišel.

Mezi dorostenkami jsme měli v pavouku největší favoritku – Moniku Jirouškovou. Ta startovala jako druhá nasazená a v pavouku s pětačtyřiceti dívkami postupovala hladce až do semifinále. V něm po tuhém boji vyřadila Kateřinu Hajnou až v tiebreaku třetího setu. Ve finále s Junovou byl pak vyrovnaný jen první set. Koncovku zvládla Monika, ve druhém setu už dominovala. Neztratila se další naše hráčka Eva Belšánová, která se ve dvouhře probojovala do čtvrtfinále a v deblu s Lucií Šárovou do finále.

Mezi mladšími žákyněmi jsme se mohli také radovat. Čtvrtá nasazená Nikol Suchánková si vcelku hladce zajistila postup do semifinále, v něm otočila duel s Tvrzskou, která jí ve třetí sadě vzdala. Ve finále pak smetla Hadrabovou, která na ní uhrála jen dvě hry. Tina Datlová a Sofie Polnická se probojovaly do čtvrtfinále a jen o jeden zápas jim unikl postup na republikový šampionát. Věříme, že se pro ně podaří získat postup přes volnu kartu StČTS.