TK NERIDÉ

ITF Thun Czech Junior Open vyhrála Bartůňková

21. 11. 2021

V termínu od 7. září jsme v Rakovníku pořádali také juniorský turnaj do 18 let Thun Czech Junior Open, kategorie 2. Ke hladkému průběhu přispěl jak ředitel turnaje pan Cafourek, tak ostatní organizátoři v čele s rozhodčím panem Flašarem.

Přálo také počasí. Program byl deštěm narušen jen jednou. Po celou dobu konání byla dodržována všechna protiepidemická opatření, nezaznamenali jsme žádný problém. Turnaj byl velmi dobře obsazený, v hlavní soutěži bylo 48 tenistů a tenistek z patnácti zemí světa, odehrána byla také kvalifikace. Z českých juniorů dominoval Jakub Nicod. Podával solidní výkony a bez ztráty setu postoupil do semifinále, kde nestačil na pozdějšího vítěze Debru. Turnaje se zúčastnilo celkem 20 českých chlapců a 23 dívek. Právě mezi nimi potvrdila nasazení hráčka č. 1 Nikola Bartůňková. Ve finále proti Tereze Valentové prohrála první set, pak už ale na dvorci dominovala a vyhrála 6:1 a 6:0. Nikola vyhrála po boku Rusky Pridankinové také čtyřhru.

Dobrý tenis předvedla také Julie Štruplová, která se probojovala do semifinále. České juniorky potvrdily, že se v budoucnu v ženském tenise určitě neztratí!